Pytania neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Torbiel okołokorzeniowa

Torbiel okołokorzeniowa

Od ok 5 lat mam problem z kręgosłupem (mam 27 lat) ból od połowy pleców i drętwienie w odcinku lędźwiowym, chodziłam już na wszystkie możliwe rehabilitacje i nic mi nie pomaga. Rok temu zrobiłam rezonans magnetyczny i wyszło że mam torbiel okołokorzeniową o wym. 10 mm w otworze L1/L2 po lewej stronie. Przez ten rok ból się nie zmniejszył i drętwienie również. Czasami mam że ból promieniuje do lewej nogi i czasami ją delikatnie ciągnę. Ból i drętwienie jest przy staniu już po ok. 3 minutach przy siedzeniu w jednej pozycji, prze leżeniu na wznak z płasko położonymi nogami lub przy leżeniu na brzuchu.

Teraz powtórzyłam rezonans magnetyczny i torbiel powiększyła się do 15 mm. Co mam z tym robić. Jestem młoda a z miesiąca na miesiąc mam coraz większe problemy.

Agnieszka

Torbiel Tarlova stanowi problem, gdyż brak jest skutecznych metod leczenia. Operacja nie zawsze pomaga gdyż torbiel się odnawia. Są specjalne techniki operacyjne ale raczej niedostępne w Polsce. Zatem zostaje leczenie przeciwbólowe czyli jedynie objawowe.

lek. Tomasz Tykocki