Pytania neurologiczne » Bóle głowy » Silny ból tylnej części głowy i kręgosłupa szyjnego

Silny ból tylnej części głowy i kręgosłupa szyjnego

Od paru lat mam silne bóle tylnej części głowy i równie silne bóle kręgosłupa w odcinku szyjnym oraz zawroty głowy. Ból jest ciągły o różnym natężeniu uzależnionym od pory dnia (rano jest bardzo silny, wręcz nie do wytrzymania/ popołudniu się zmniejsza i znów zwiększa wieczorem). Często ból występuje w nocy i nie pozwala mi spać. Przy największym natężeniu bólu drętwieje mi cała twarz (czasem jest to pieczenie) oraz odczuwam mrowienie w prawej ręce, a także mam zaburzenia widzenia (jakbym patrzyła w słońce), natychmiast robię się senna.

Miałam robione TK głowy i wynik jest bardzo dobry, RTG kręgosłupa szyjnego wykazało niewielkie zmiany (rezonansu magnetycznego niestety nie mogę mieć z powodu protezy zębów), badania krwi wykazały anemie, którą cały czas leczę. Muszę nadmienić, że mam siedzący tryb pracy. Mój lekarz psychiatra nie wykrył u mnie żadnych chorób. Nie doznałam żadnych urazów, ale kilka lat temu miałam *wypadnięcie* błędnika w uchu wewnętrznym przez co byłam hospitalizowana.

Byłam u wielu neurologów, ale żaden nie umiał mi w pełni pomóc. Przez moją spastyczność jelit nie mogę brać większości leków. Może są alternatywne sposoby leczenia takich schorzeń i jakie są przyczyny tego bólu? Czy ta choroba ma nazwę? Mam 46 lat i bardzo proszę o pomoc, gdyż ten ból jest nie do wytrzymania.

Małgorzata

Taki ból może być spowodowany dyskopatią szyjną, można wykonać badanie CT kręgosłupa szyjnego, wtedy będzie można powiedzieć coś więcej.

lek. Tomasz Tykocki

Ta strona używa plików cookies. więcej informacji.    AKCEPTUJĘ