Pytania neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Przepuklina na odcinku lędźwiowym kręgosłupa

Przepuklina na odcinku lędźwiowym kręgosłupa

Od około roku mam bóle w prawym boku zaraz pod żebrami (boli również przy dotyku jakby zaraz pod skórą). Boli mnie również w prawym boku głównie przy ucisku i promieniuje do kręgosłupa, odczuwam także bóle kręgosłupa lędźwiowego. Wykonałam szereg badań: krew, usg jamy brzusznej, badania wątrobowe, krew w kale, byłam również u gastrologa który po wywiadzie i ogólnym badaniu nie stwierdził podstaw do leczenia gastrologicznego. Wszystkie wyniki ok. Dwa tygodnie temu zrobiłam tomografię kręgosłupa odcinka lędźwiowego.

Wynik:
poziom l4-l5 - tylna centralna przepuklina k/m wys. do 0.52 cm uciskająca worek oponowy, wypuklina boczna lewostronna k/m zwężająca światło lewego otworu międzykręgowego.

W związku z powyższym proszę o odpowiedź czy ta przepuklina może być powodem bólu z prawej strony brzucha i okolic. Jeśli tak jakie są metody leczenia, może ćwiczenia, jakie?

Agnieszka

Taka dyskopatia nie daje takich dolegliwości, możliwe że zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa mogą być spowodowane dyskopatią w odcinku piersiowym i mogą dawać neuralgię podżebrowa.

lek. Tomasz Tykocki