Pytania neurologiczne » Bóle głowy » Nieustanne bóle głowy

Nieustanne bóle głowy

Mój narzeczony ma problem dotyczący nieustannego bólu głowy, który pojawia się niemal codziennie od 6 lat. Ból ten jest uciążliwy jak migrena, ale towarzysza temu nietypowe objawy np. wstręt przed świeżym powietrzem. Unika on tez kontaktu ze światłem oraz ma problemy z wysławianiem się. Ponadto bóle te pojawiają się częściej, gdy po kąpieli wyjdzie on na dwór. Dodam również, że wielokrotne wizyty u specjalistów nie dały rezultatu, zalecili oni picie kawy i dużo snu. Mam obawy,że może to być związane z zaburzeniami płynu mózgowo-rdzeniowego, ponieważ mój narzeczony ma częste krwotoki z nosa.

Magdalena

Opisany zespół objawów może odpowiadać zaburzeniom migrenowym lub też klasterowym bólom głowy. Tego typu bóle zwykle są wywoływane przez pewne czynniki zewnętrzne tzw. wywoływacze. Dlatego warto indywidualnie przeanalizować co w tym przypadku jest takim czynnikiem. Nie wydaje się, aby zaburzenia płynu m-r miały jakikolwiek wpływ na te dolegliwości.

Leczenie polega na farmakoterpaii. Leków jest dość duża grupa, zwykle dostosowuje się je indywidualnie. W przypadku Klasterowych bólów głowy przerwanie napadu odbywa się przez podanie czystego tlenu. Warto też profilaktycznie zrobić badanie obrazowe głowy ,jak tomografia.

lek. Tomasz Tykocki

Ta strona używa plików cookies. więcej informacji.    AKCEPTUJĘ