Pytania neurologiczne » Bóle głowy » Nieustanne bóle głowy

Nieustanne bóle głowy

Mój narzeczony ma problem dotyczący nieustannego bólu głowy, który pojawia się niemal codziennie od 6 lat. Ból ten jest uciążliwy jak migrena, ale towarzysza temu nietypowe objawy np. wstręt przed świeżym powietrzem. Unika on tez kontaktu ze światłem oraz ma problemy z wysławianiem się. Ponadto bóle te pojawiają się częściej, gdy po kąpieli wyjdzie on na dwór. Dodam również, że wielokrotne wizyty u specjalistów nie dały rezultatu, zalecili oni picie kawy i dużo snu. Mam obawy,że może to być związane z zaburzeniami płynu mózgowo-rdzeniowego, ponieważ mój narzeczony ma częste krwotoki z nosa.

Magdalena

Opisany zespół objawów może odpowiadać zaburzeniom migrenowym lub też klasterowym bólom głowy. Tego typu bóle zwykle są wywoływane przez pewne czynniki zewnętrzne tzw. wywoływacze. Dlatego warto indywidualnie przeanalizować co w tym przypadku jest takim czynnikiem. Nie wydaje się, aby zaburzenia płynu m-r miały jakikolwiek wpływ na te dolegliwości.

Leczenie polega na farmakoterpaii. Leków jest dość duża grupa, zwykle dostosowuje się je indywidualnie. W przypadku Klasterowych bólów głowy przerwanie napadu odbywa się przez podanie czystego tlenu. Warto też profilaktycznie zrobić badanie obrazowe głowy ,jak tomografia.

lek. Tomasz Tykocki