Pytania neurologiczne » Wodogłowie, zaburzenia w układzie komorowym » Nieregularna przestrzeń płynowa w lewej okolicy czołowo-ciemienio-skroniowej

Nieregularna przestrzeń płynowa w lewej okolicy czołowo-ciemienio-skroniowej

Chodzi o mężczyznę, który 20 lat temu miał ciężki wypadek z urazem głowy. Od tego czasu choruje na epilepsję. Ostatnio zrobiono badanie MR mózgu i proszę o interpretację wyniku, ponieważ niewiele z tego rozumiem. Podaję wynik w całości:

W lewej okolicy czołowo-ciemienio-skroniowej nieregularna przestrzeń płynowa wlk.4 7x34x39mm/wym.APx poprzeczny, pionowy z przegrodami i kilka u podstawy lewego płata czołowego, największa 19x8mm nie wykazują wzmocnienia. Poza tym w otaczającej je istocie białej rozległy obszar hiperintensywny w T2 WI, FLAIr odpowiadający obszarowi gliozy. Układ komorowy poszerzony z asymetrią szerokości komór bocznych, lewa szersza komora III-12mm, wsk. Huckmanna-69 mm. W prawej półkuli mózgu i strukturach podnamiotowych zmian nie wykazano. Stan po kraniektromii lewostronnej.

Mężczyzna ma 40 lat.

Tomasz

Trudno na podstawie jedynie opisu postawić rozpoznanie, jednak niektóre opisane zmiany są następstwem wykonanej operacji. Opisane są przestrzenie płynowe, dobrze aby pokazać zdjęcia neurochirurgowi który Pana operował.

lek. Tomasz Tykocki

Ta strona używa plików cookies. więcej informacji.    AKCEPTUJĘ