Drętwienie rąk po wstrząsie

Jakieś 3 lata temu brałem zestaw suplementów i w trakcie tej niby kuracji zauważyłem, że skóra na dłoniach się lekko zaczerwieniła. Przerwałem suplementację. Były to z tego co pamiętam: magnez, multiwitaminy, selen + wit E, chrom z wanadem. Od tamtego czasu dłonie są nadwrażliwe na zimno, ciepło. Od produktów wyjętych z lodówki czuję ból jakbym śnieg ściskał.

Ostatnio pojawił się następny problem. Złamałem jedną suchą gałązkę, trzymając ją oburącz. Poczułem specyficzne, znane mi (i każdemu człowiekowi) odczucie jakby odrętwienia. Nie było by w tym nic dziwnego, ale to uczucie nie minęło, choć już mija 5 dzień. Normalnie u każdego mija po paru minutach. Mrowienia tutaj nie ma, jak np. od ucisku. Co powinienem teraz zrobić?

Czy jest szansa, że to przejdzie?

Pytam o ostatnie objawy, bo na nadwrażliwość pewnie jestem już skazany. Nie mogę już łamać gałęzi lub czegoś podobnego, co wywołuje taki efekt. Ciężka sprawa, bo teraz nie wiem czy będę mógł trzymać w rękach wiertarkę, czy uderzać młotkiem (nawet jeśli obecne objawy przejdą) jeśli się ta nadwrażliwość nasiliła.

Krzysztof

Bóle rąk występujące jako reakcja na zmianę temperatury może być związana z tzw. zespołem Raynaud. Brak jest swoistego leczenia tego typu dolegliwości. Zaburzenia czucia dłoni mogą być związane z uszkodzeniem nerwów obwodowych, tzw. polineuropatia obwodowa, czasem dyskopatia szyjna i uszkodzenie korzeni nerwowych. Trzeba wykonać odpowiednie badania.

lek. Tomasz Tykocki

Ta strona używa plików cookies. więcej informacji.    AKCEPTUJĘ