Pytania neurologiczne » Bóle głowy » Długotrwały lekki ból głowy po uderzeniu

Długotrwały lekki ból głowy po uderzeniu

Od chyba już 6 lat mam ciągły lekki ból głowy, który mam od czasu gdy kiedyś w ostatniej chwili zauważyłem rurę przechodzącej na wysokości mojej głowy, schyliłem się ale za mało, uderzyłem głową, poczułem ból na czołem oraz w szyi. Myślałem, że może przez kilka dni będę miał guza i później mi przejdzie. Ale nie miałem guza. Ale po kilku tygodniach zaczeło mnie lekko boleć w głowie i tak ciągle. Wybrałem się do lekarza - najpierw rodzinnego, dostałem skierowanie na RTG później do neurologa. Neurolog nic nie wie co może być. Wysłał mnie na rezonans magnetyczny. Tam był tylko opis że wszystko jest w porządku. Dostałem też płytę CD. Ale lekarze nie chcą oglądać tych obrazów z płyty.

Więc sobie dałem spokój i pomyślałem, że może jakoś samo przejdzie. Ale minęło kilka lat i wciąż mi boli głowa. Nawet do bólu mógłbym się przyzwyczaić, ale mam problemy ze skupieniem uwagi, z pamięcią, z podejmowaniem decyzji, czasami też z emocjami. Ale nie mam problemu ze stresem. Mam tylko problem z jakimś chaosem w mojej głowie. Nie mogę pracować tak jak powinienem. Czasami o czymś zapominam. Często też nie mogę pracować szybko bo jakoś zaczynam popełniać dużo błędów. To jest denerwujące.

Ostatnio wybrałem się prywatnej przychodni, do neurologa, zapłaciłem ponad 100 zł za kilka minut rozmowy i nic. Lekarz nie wie, nawet nie podejrzewa co może być. A ja się zaczynam denerwować, bo może coś złego się ze mną dzieje, może coraz gorzej i za kilka lat już nie będzie można nic ze mną zrobić. Będzie koniec ze mną. A nawet jeśli jeszcze pożyję, to co to za życie. Rok temu straciłem pracę, bo jestem niewydajny w pracy. Już nie wiem czym mam się zajmować.

W internecie znalazłem książkę po angielsku pt. Brainlash: Maximize Your Recovery From Mild Brain Injury. Tam znalazłem wiele podobnych objawów jak moje. Ale tam autorka pisze, że często te bóle ustępują po kilku latach. A u mnie nic nie ustępuje.

Może i inni mają podobne przypadki.
Proszę o podpowiedź co mi może być i jak to należy leczyć.

Leon

Zapewne w przeczytanej książce znalazł Pan wytłumaczenie swoich dolegliwości. Pomocne może być leczenie farmakologiczne, jak leki przeciwdepresyjne, oprawiające plastyczność mózgu, czasem psychoterapia lub akupunktura. Niestety nie ma jednej metody, która pomaga w tego typu przypadkach.

lek. Tomasz Tykocki