Pytania neurologiczne » Nerwobóle » Bóle jąder i pachwin, problemy z kręgosłupem?

Bóle jąder i pachwin, problemy z kręgosłupem?

3 lata temu przy przeprowadzce z dość dużej wysokości spadła mi na plecy szafka. Ból jednak szybko ustąpił. Na szczęście. Jednak był moment, że jeszcze przed tym wydarzeniem po grze w piłkę bardzo kręciło mi się w głowie. Tak jakby ciśnienie rozsadzało mi głowę. Po jednym dniu przeszło. Jakieś 2 może 1,5 roku temu gdy chciałem podnieść moją znajomą *na barana* dostałem tak jakby *skurczu* kręgosłupa. Również od mniej więcej 3 lat mam gorsze samopoczucie. Dostałem lęku wysokości (wcześniej go nie miałem skąd wiem ? Ponieważ kiedyś bez problemowo wchodziłem na latarnie morskie dziś wygląda to gorzej).

Ostatnio sporo chorowałem i lekarze nie mogli dojść co mi jest. Zaczęło się od tego, że przez dłuższy czas pobolewały mnie jądra i pachwiny. Podczas długotrwałego leżenia w łóżku łapały mnie duszności. Nie wiem czy nie była to reakcja alergiczna na antybiotyki które otrzymywałem (jako, że jestem alergikiem od dość długiego czasu). Czy moje problemy ze zdrowiem mogą być spowodowane problemami z kręgosłupem ? Najlepiej się czuję wieczorami kiedy całkowicie jestem *rozchodzony* wówczas mijają wszelkie niepokoje.

Piotr

Objawy nie odpowiedzą czy jest to problem kręgosłupa, trzeba wykonać badanie obrazowe, albo RTG albo MRI. Na pierwszy rzut oka wygląda to bardziej na zaburzenie lękowe z komponentą bólową.

lek. Tomasz Tykocki