Pytania neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Blizny w kanale kręgowym, drętwienie okolic krocza i stóp, problemy z mikcją a leczenie operacyjne

Blizny w kanale kręgowym, drętwienie okolic krocza i stóp, problemy z mikcją a leczenie operacyjne

Przebyłem operację na odcinku lędźwiowym. Rezonans po operacyjny stwierdza:

Sygnał w obrębie krążków mk na tych poziomach obniżony w sekwencjach T2 zależnych, jak w przypadku zmian zwyrodnieniowych, dehydratacja. Niewielkie wypukliny krążków mk widoczne na tych poziomach. Laminektomia L4 i L5, blizna w tylnej części kanału kręgowego. Blizna widoczna jest również na poziomie L4-L5 po stronie lewej, w tej okolicy blizna obejmuje korzeń rdzeniowy, wzmocnienie po podaniu środka kontrastowego w obrębie blizny. Na poziomie L5-S1 blizna jedynie w tylnej części kanału kręgowego, korzenie rdzeniowe wolne. Podobnie obraz MRI na poziomie L3-L4 bez zmian bliznowatych obejmujących korzenie nerwowe. Wyostrzenia krawędzi kręgów lędźwiowych na poziomach L3-L4, L4-L5, L5-S1. Sygnał płynu w stawach mk na poziomie L3-L4, L4-L5, zmiany po stronie lewej, wysięk, Innych zmian nie uwidoczniono.

Moje pytanie: dlaczego neurochirurdzy nie chcą zająć się usunięciem tych blizn, tym sygnałem płynu oraz tym wysiękiem, mam po operacji nadal bardzo duże problemy z drętwieniem okolic krocza oraz mikcją i drętwieniem stóp. Im większe problemy z tymi okolicami, tym bardziej odczuwam bóle w okolicy lędźwiowej.

Mirosław

Niestety kwalifikacja operacyjna odbywa się po obejrzeniu zdjęć. Jednak opisana blizna może dawać dolegliwości, ale nie jest to wskazanie bezwzględne do operacji, dobrze aby decyzje takie podejmował chirurg który operował pierwszy raz.

lek. Tomasz Tykocki

Ta strona używa plików cookies. więcej informacji.    AKCEPTUJĘ