Pytania neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa, wypukliny i naczyniak w trzonie

Zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa, wypukliny i naczyniak w trzonie

Wynik z rezonansu magnetycznego: kręgosłup o spłyconej lordozie. Niewielkiego stopnia zwyrodniowe obniżenie intensywności sygnału krążków międzykręgowych L3/L4 oraz L5/S1, na poziomie krążka L3/L4. Wypuklina centralna uciskająca pośrodkowo worek oponowy, bez objawów uciskowych na korzenie rdzeniowe. Na poziomie nieco obniżonego krążka L5S1 niewielka wypuklina centralna dochodząca do przedniej powierzchni worka oponowego. W obrębie trzonu L3 naczyniak o śr 8mm.

Wynik z rtg odcinka piersiowego: Niewielka prawostronna skolioza kręgosłupa piersiowego. Wyrośla dziobiaste krawędzi przednich trzonów kręgów Th5-Th10. Mam duże dolegliwości bólowe całego kręgosłupa, nie mam na nic siły, nie mogę stać, bóle nóg straszne, ciężko mi chodzić.

Proszę o interpretację tych wyników, co dalej robić? czy może być gorzej?

kamila

Ma Pani zmiany zwyrodnieniowe w odcinku piersiowym i lędźwiowym kręgosłupa. Jest też wypuklina dysku na poziomie L3/4 oraz L5/S1. Najpierw najlepiej zacząć od rehabilitacji, jeśli nie pomoże to proponuję wizytę u neurochirurga pod kątem operacji. Dolegliwości bólowe mogą się nasilać, może dołączyć się niedowład kończyn dolnych zaburzenia czucia.

lek. Tomasz Tykocki

Ta strona używa plików cookies. więcej informacji.    AKCEPTUJĘ