Pytania neurologiczne » Stwardnienie rozsiane » Zmiany hyperintensywne istocie białej płatów czołowych komór bocznych

Zmiany hyperintensywne istocie białej płatów czołowych komór bocznych

Czy to SM, udar a może borelioza? Od kilku lat leczę się na nerwicę lękową ale za nim mi to zdiagnozowano trafiłem też do neurologa, który skierował mnie na rezonans. Przypadkiem wykryto torbiel pajęczynówki 40mm na 20mm na 23mm, ale podobno to nic groźnego bo żadnych zmian ani wpływu czy ucisku na mózg nie ma. Badania kontrolne wykonuje co 1,5 roku, ale teraz po wstrzyknięciu kontrastu doszły nowe zmiany. Bardzo mnie to martwi. A oto wynik:

W istocie białej płatów czołowych komór bocznych widoczne są zmiany hyperintensywne w czasie T2-zależnym i w sekwencji FLAIR śr do 5m oraz delikatne podwyższenie intensywności sygnału także przy rogach potylicznych komór bocznych. Zmiany mogą odpowiadać zmianom o charakterze niedokrwiennym lub demielinizacyjnym.

Co to znaczy? mam 28 lat i objawy podobne do nerwicy od 6 lat. Rożne bóle zawroty głowy, kołatania serca, skoki ciśnienia, drętwienia twarzy rąk. Może i to nerwica ale ja i tak w tą diagnozę nie wierze do końca, ale trudno biorę te psychotropy i jakoś tam funkcjonuje. Mam też niedoczynność tarczycy, wysoki cholesterol i trójglicerydy około 250 a miałem 400, może to te choroby współistniejące się przyczyniły do tych zmian w mózgu?

marcin

Opis badania MRI może sugerować SM ale nie nie można postawić takiej diagnozy. Trzeba wykonać badanie płynu mózgowo-rdzeniowego. Zmiany lipidowe mogą być związane z niedoczynnością tarczycy. Jednak nie powinno mieć to wpływu na mózgowie.

lek. Tomasz Tykocki

Ta strona używa plików cookies. więcej informacji.    AKCEPTUJĘ