Pytania neurologiczne » Urazy » Zaburzenia czynnościowe OUN po urazie

Zaburzenia czynnościowe OUN po urazie

Otóż jakieś 7 tygodni temu uległam wypadkowi. Coś twardego z całym impetem odbiło i uderzyło mnie w głowę, bliżej środka czoła lekko nad prawą brwią. Rozpoznano wstrząśnienie mózgu byłam cztery dni w szpitalu. Tomografia tego samego dnia nic nie wykazała, jedynie PLT 123K/uL.

Teraz nadal często boli mnie głowa bardzo często jestem osłabiona, często szumi mi w uszach głowa boli zarówno cała jak i bliżej karku a bardzo często blisko oczodołów, po prostu jest to albo uporczywy ból całej głowy albo miejscowy. Głównie to boli czoło i cała głowa. Jestem niezwykle drażliwa co mi się nigdy nie zdarzało. Mam duże problemy z koncentracją często zapominam najbardziej realne rzeczy. Musze zapisywać co mam zrobić w ciągu dnia i uważać żeby czasami nie zapomnieć zakupów albo nawet torebki np ze sklepu.

Po wypadku jakieś dwa tygodnie miałam nawet w nocy drgawki, pamiętam ze miałam ciało niezwykle sztywne i przygryzłam sobie język. Często łapią mnie różne infekcje i uczulenia. Praktycznie od wypadku nie miałam spokojnego dnia bez jakiegokolwiek bólu czy innych dolegliwości. Po prostu nie jestem sobą.

Asia

Możliwe, że jest to tzw. cerebrestenia pourazowa, czyli zaburzenia czynnościowe OUN po urazie. Warto jednak może wykonać kontrolne badanie CT. Poza tym czasami włączenie leków przeciwdepresyjnych może być pomocne.

lek. Tomasz Tykocki

Ta strona używa plików cookies. więcej informacji.    AKCEPTUJĘ