Pytania neurologiczne » Torbiele pajęczynówki, zmiany torbielowate » Torbiel pajęczynówki w zachyłku górnym móżdżku a drętwienia i drżenia

Torbiel pajęczynówki w zachyłku górnym móżdżku a drętwienia i drżenia

Ostatnio dostałam skierowanie od neurologa na rezonans głowy z podejrzeniem gruczolaka przysadki (mam zaburzenia hormonalne i niedoczynność tarczycy). Na szczęście rezonans nie wykazał zmian w przysadce, jedynie o co można się przyczepić to ze ponoć jest w jednej części za mała. Wymiary 18x8x4 mm - jakie powinny być prawidłowe jej wymiary?

Wykazał natomiast: torbiel
W zachyłku górnym móżdżku widoczna jest płynowa przestrzeń odpowiadająca najprawdopodobniej torbieli pajęczynówki o wymiarach 22x16x14 mm. Innych zmian o charakterze ogniskowym ani cech patologicznego wzmocnienia po kontraście nie stwierdza się.
To się jakoś leczy, czy może samo się wchłonie?

3 lata temu miałam robiony rezonans pod tym samym kątem - gruczolaka, ale wtedy wszystko było OK, wiec torbiel nie jest wrodzona.

Od 4 mcy mam okropne bóle głowy - z lewej strony z tyłu głowy na wysokości powiedzmy brwi, często coś mi drętwieje (palce, nogi, ręce, ciało przez pól) albo drży (kciuki, nogi, policzek, powieka) czasem mam ciemne plamki przed oczyma, albo delikatnie rozmazany obraz. Czy ta torbiel może się do tego rozczyniać, a może to zwykle migreny?

Dodatkowo w rezonansie jest napisane: pogrubiała śluzówka w prawej zatoce czołowej, lewej szczękowej i w sitowiu.
- to znaczy zapalenie zatok?

Alina

Torbiel raczej nie daje takich objawów ale można wykonać badanie MRI odcinka szyjnej. Nie ma nic w opisie a temat wyników badania przysadki. Najbardziej prawdopodobnie że są to objawy nerwicowe.

lek. Tomasz Tykocki

Ta strona używa plików cookies. więcej informacji.    AKCEPTUJĘ