Pytania neurologiczne » Neurologia » Ścieńczenie trzonu ciała modzelowatego oraz zagięcie jego kolana, w obrębie którego widoczne jest ognisko hiperintensywne

Ścieńczenie trzonu ciała modzelowatego oraz zagięcie jego kolana, w obrębie którego widoczne jest ognisko hiperintensywne

W badaniu kontrolnym stwierdza się ścieńczenie trzonu ciała modzelowatego oraz zagięcie jego kolana, w obrębie którego w sekwencji T2 widoczne jest ognisko hyperintensywne o średnicy 2 mm o niespecyficznym charakterze. Cech wzmocnienia kontrastowego nie stwierdza się.

Po kontraście w obrębie powierzchniowych partii płata ciemieniowego prawego podkorowo widoczne jest drobne naczynie, którego obraz w pierwszej kolejności odpowiada niewielkiemu naczyniakowi żylnemu. Zaznacza się asymetria w objętości zakrętów hipokampa, ze zmniejszeniem się zakrętu lewego. Dyskretnie poszerzone przestrzenie płynowe zakrętów w płatach czołowych. Szerokość komory III dochodzi do 9mm, norma to 7mm.

Proszę o interpretację tego wyniku.

Dorota S.

Opis mózgowia pokazuje odchylenia, jednak podjęcie leczenia uzależnione jest od objawów klinicznych. Dlatego zdjęcia powinien obejrzeć neurochirurg.

lek. Tomasz Tykocki

Ta strona używa plików cookies. więcej informacji.    AKCEPTUJĘ