Pytania neurologiczne » Neurologia » Rozsiane hyperintensywne ogniska demielizacyjne

Rozsiane hyperintensywne ogniska demielizacyjne

Dane ze skierowania: Wykluczenie procesu ekspansywnego. Nasilające się zmiany zachowania. Podkorowo w istocie białej uwidoczniono niewielkie (do 5 mm) rozsiane hyperintensywne w sekwencji FSE/T2 i flair ogniska demielizacyjne, zmiany o podobnym charakterze uwidoczniono także w głębszych strukturach istoty białej, w centrum semiowale oraz w kleszczach mniejszych i większych. Niewielka średnicy 7mm torbiel szyszynki. W obrębie tylnego dołu czaszki uwidoczniono poszerzony zbiornik wielki (mega cisterna magna) z towarzyszącą hypoplazją przylegających części móżdżku, łączący się z szerokim otworem pośrodkowym z komorą 4.

Niedawno odebrałam powyższy wynik RM dziecka 14 lat. Czy wynik jest dobry? Czy te zmiany mogą występować od urodzenia. Neurolog twierdzi że nic się nie dzieje w mózgu. U dziecka następuje regres umysłowy od 2 lat, ponadto dziecko sprawia kłopoty wychowawcze, zaburzenia zachowania i emocji.

e.

Zmiany mogą występować od urodzenia, jednak jeśli stan dziecka się zmienił, pogorszył to trzeba aby zdjęcia zobaczył neurochirurg czy nie ma wskazań do leczenia operacyjnego.

lek. Tomasz Tykocki

Ta strona używa plików cookies. więcej informacji.    AKCEPTUJĘ