Pytania neurologiczne » Padaczka (epilepsja) » Padaczka? tąpnięcia głowy, zaburzenia pamięci w nocy

Padaczka? tąpnięcia głowy, zaburzenia pamięci w nocy

Od półtorej tygodnia mam problemy. Ciężko mi to opisać. Odczuwam to jak tąpnięcia w głowie przy każdym kroku. Poza tym, mam zawroty głowy i tępy ból w różnych miejscach. Mam wizytę u neurologa ustaloną na dopiero za 2 miesiące. Jednak dzisiaj w nocy poważnie się wystraszyłam. Obudził mnie pies. Przez podejrzewam kilka minut nie byłam stanie przypomnieć sobie nic. Ani jak mam na imię, kim jestem, ani nawet gdzie jestem. Bardzo mnie to przeraziło. Przeszło wprawdzie, ale obawiam się kolejnych takich zaburzeń.

Czy powinnam przyspieszyć wizytę u neurologa? Co to może być? Lekarz pierwszego kontaktu powiedział, że może to być padaczka.

Agnieszka

Objawy są dość niespecyficzne. Możliwe, że bardziej są to zaburzenia lękowe lub maskowana depresja, co wynikałoby z napięciowego bólu głowy i zaburzeń pamięci krótkotrwałej. Padaczka może tak przebiegać, jednak nie występują w niej bóle głowy, bardziej prawdopodobne byłyby napady nieświadomości typu absence. Jeśli nie ma innych deficytów neurologicznych to wydaje się, że brak jest pilności wizyty u neurologa.

lek. Tomasz Tykocki