Pytania neurologiczne » Neurologia » Niski sygnał w tylnej części zatoki strzałkowej

Niski sygnał w tylnej części zatoki strzałkowej

Badanie wykonano aparatem GE Signa Horizon 1.5T stosując sekwencje FSE, GRE, FLAIR uzyskując obrazy T1 T2 zależne w projekcjach strzałkowej, czołowej i poprzecznej, przed i po dożylnym podaniu paramagnetycznego środka kontrastującego.

Tkanki mózgowia o prawidłowej dystrybucji intensywności sygnału, bez uchwytnych zmian ogniskowych. Układ komorowy symetryczny, nieposzerzony, nieprzemieszczony. Dożylna iniekcja paramagnetyku nie ujawniła wewnątrz czaszkowych ognisk nieprawidłoweo wzmocnienia kontrastowego. Nie stwierdzono objawów MR wzmożonego ciśnienia śródczaszkowego. W obrazie MR morfologia sygnału opon mózgowo-rdzeniowych w granicach prawidłowych. Niski sygnał w tylnej części zatoki strzałkowej górnej, okolicy spływu zatok i zatoce prostej - artefakty przepływu?

Mam 22 lata, a objawy jakie spowodowały, ze zostałam skierowana na takie badanie to: osłabienie słuchu (wg laryngologa wszystko ok), które zaczęło się 4 lata temu kiedy byłam w ciąży. Bóle stawów? kości? spadek masy ciała - 7kg w 4 miesiące.

Malwina

Obraz mózgowia prawidłowy. Jedyne odchylenie to przepływ w zatokach mózgowia, ale wydaje się że problem nie jest neurologiczny ale bardziej internistyczny, warto przebadać się pod kątem chorób autoimmunologicznych.

lek. Tomasz Tykocki

Ta strona używa plików cookies. więcej informacji.    AKCEPTUJĘ