Pytania neurologiczne » Zaburzenia snu » Bezsenność, złość i urojenia

Bezsenność, złość i urojenia

Mam bardzo duże problemy z zaśnięciem, i z samym snem. Jeśli już zasnę, potrafię wstawać do 3 razy w ciągu nocy (śpię ok.6-8 h) do tego dochodzą stany jakbym miała zaraz zemdleć, i w tych momentach czuję kołatanie serca, zawroty głowy i drżenie rąk (objawy zmniejszają się lub ustępują po choćby małym posiłku-wystarczy cukierek).

Do tego dochodzi to, że bardzo łatwo wpadam w złość, nie potrafię nad sobą zapanować, płaczę, ciągle czegoś się boję, przeraża mnie dosłownie wszystko, np. strasznie boję się też tego jak ludzie na mnie patrzą i co o mnie myślą. Mam wrażenie że idąc ulicą wszyscy patrzą na mnie i mówią o mnie bardzo niepochlebne rzeczy.

Nie wiem jak mogę sklasyfikować to co mi jest. Może jest to tylko takie małe urojenie i nie jest to poważne ,ale jak mogę sobie z tym poradzić? do kogo powinnam się zgłosić z takimi objawami?

marianna

Warto rozpocząć od badań podstawowych krwi, ale trzeba zwrócić uwagę na poziomo cukru we krwi oraz badania hormonalne. Jeśli nie będzie odchyleń to prawdopodobnie objawy mają podłoże lękowe.

lek. Tomasz Tykocki