Pytania neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Zmiany w kręgosłupie szyjnym i ich wpływ na szumy uszne

Zmiany w kręgosłupie szyjnym i ich wpływ na szumy uszne

5 tygodni temu pojawił się szum najpierw w z tylu głowy ,obecnie słyszę go po stronie lewej głowy. Jest bardzo dokuczliwy. Słyszę go non stop. Były zawroty głowy. Odczuwałam uczucie gorąca w okolicy kręgosłupa szyjnego. Byłam u laryngologa i stwierdził, że nie są pochodzenia usznego. Wykazało, że mam niedosłuch nerwowo-czuciowy symetryczny -obustronnie. Według neurologa, trudno powiedzieć, ale dostałam leki poprawiające ukrwienie.

RTG kręgosłupa szyjnego wykazało zniesienie lordozy szyjnej, wielopoziomowe zwężenie przestrzeni międzykręgowych C4-C5-C6-C7 z osteofitami przednimi i tylnymi trzonów kręgów.Zmiany zwyrodnieniowe stawów międzykręgowych.Prawidłowa wysokość trzonów kręgów. Jestem po różnych zabiegach na kręgosłup szyjny i nie ma poprawy co do szumów, jedynie zmniejszyły mi się zawroty głowy.

Czy te zmiany jakie są w kręgosłupie mogą być przyczyną tych szumów dodam, że takie same zmiany były opisywane 6 lat temu wtedy szumów nie było.

weronika

Trzeba wykonać badanie MRI odcinka szyjnego, dopiero wtedy będzie można dokładnie odpowiedzieć na przyczyny dolegliwości.

lek. Tomasz Tykocki

Ta strona używa plików cookies. więcej informacji.    AKCEPTUJĘ