Pytania neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Zmiany w kręgosłupie szyjnym i ich wpływ na szumy uszne

Zmiany w kręgosłupie szyjnym i ich wpływ na szumy uszne

5 tygodni temu pojawił się szum najpierw w z tylu głowy ,obecnie słyszę go po stronie lewej głowy. Jest bardzo dokuczliwy. Słyszę go non stop. Były zawroty głowy. Odczuwałam uczucie gorąca w okolicy kręgosłupa szyjnego. Byłam u laryngologa i stwierdził, że nie są pochodzenia usznego. Wykazało, że mam niedosłuch nerwowo-czuciowy symetryczny -obustronnie. Według neurologa, trudno powiedzieć, ale dostałam leki poprawiające ukrwienie.

RTG kręgosłupa szyjnego wykazało zniesienie lordozy szyjnej, wielopoziomowe zwężenie przestrzeni międzykręgowych C4-C5-C6-C7 z osteofitami przednimi i tylnymi trzonów kręgów.Zmiany zwyrodnieniowe stawów międzykręgowych.Prawidłowa wysokość trzonów kręgów. Jestem po różnych zabiegach na kręgosłup szyjny i nie ma poprawy co do szumów, jedynie zmniejszyły mi się zawroty głowy.

Czy te zmiany jakie są w kręgosłupie mogą być przyczyną tych szumów dodam, że takie same zmiany były opisywane 6 lat temu wtedy szumów nie było.

weronika

Trzeba wykonać badanie MRI odcinka szyjnego, dopiero wtedy będzie można dokładnie odpowiedzieć na przyczyny dolegliwości.

lek. Tomasz Tykocki