Pytania neurologiczne » Zawroty głowy i zaburzenia równowagi » Drżenia wewnątrz ciała i zawroty głowy

Drżenia wewnątrz ciała i zawroty głowy

Odczuwam drżenia wewnątrz ciała i zawroty głowy, które nasilają się podczas kaszlu, gdy odrywa się wydzielina i kiedy swędzi mnie w tym miejscu. 19 lat temu jak kaszlałem, to poczułem na wysokości przepony,że coś pęcznieje wyglądające jak duża komórka nerwowa, spłaszczyło się i jakby coś spod niej wyprysło. Po tym pojawiły się drżenia w nogach, rękach i mroczki przed oczami oraz zmęczenie powodujące ból ciała.

Przez tydzień brałem co 4 godziny tabletkę nasenną, mroczki znikały, a drżenie było. Po tyg. zacząłem widzieć przez mgłę, odstawiłem tabletki. Z dnia na dzień zaczęły narastać uciskowe bóle głowy, drżenie cały czas było. Po ok. pół roku bóle głowy zaczęły słabnąć, 2 miesiące temu zniknęły i znowu odczuwam drżenia, zawroty głowy.

Leczę się tabletkami walerianowymi, po których mniej odczuwam drżenie, ale po kilku godzinach, mam uciskowe bóle głowy - słabną one powoli, ale powraca drżenie. Bardzo długo, kiedy odczuwałem uciski w głowie, pomagała mi na zawroty kawa, gdy uciski zniknęły, nic nie pomaga.

Byłem u neurologa, zrobiłem badanie EEG jest dobre. Wydaje mi się, że drżenia wynikają z podrażnienia nerwów błędnych, które rozchodzi się w naczyniach krwionośnych. Proszę o pomoc (zdiagnozowanie, badania, leczenie), bo żyję w strasznych mękach.

Grzegorz

Opisane objawy mogą być spowodowane zaburzeniami psychicznymi, głównie o podłożu lękowym lub psychotycznym. Najlepszą diagnostyką jest konsultacja psychiatryczna. Chodzi o to, aby jak najszybciej dobrze rozpoznać problem, aby zredukować cierpienie. Nie zalecam samodzielnego ordynowania sobie leków, szczególnie uspokajających, gdyż prowadzą do uzależnienia.

lek. Tomasz Tykocki

Ta strona używa plików cookies. więcej informacji.    AKCEPTUJĘ