Pytania neurologiczne » Zaburzenia czucia, drętwienia, drżenia, tiki » Drętwienie lewej strony ciała, zachwiania równowagi, bóle głowy i pogorszenie wzroku a dyskopatia szyjna

Drętwienie lewej strony ciała, zachwiania równowagi, bóle głowy i pogorszenie wzroku a dyskopatia szyjna

Od pięciu miesięcy męczy mnie zespół dokuczliwych objawów. Bardzo dziwne uczucie jakby człowiek chodził pod wpływem alkoholu: drętwienie całego ciała lub jednej części. Czasami drętwieje lewa strona ciała i ma to miejsce w nocy i rano. Poza tym pojawiają się zachwiania równowagi, które po przebudzeniu są większe niż w ciągu dnia. Ponadto poranne bóle głowy w okolicy czoła, skroni i z prawej strony w potylicy, pogorszenie się wzroku, jakbym nie mógł skupić się na przedmiocie na który patrzę, mam szumy uszne. Lekarz polecił mi wykonać badanie RTG. Wynik badania był następujący:

Odwrócenie lordozy szyjnej, wysokość trzonów kręgów,przestrzenie międzykręgowe w normie. Wzmożona sklerotyzacja pow. stawowych międzywyrostkowych jako wyraz zmian przeciążeniowych kręgosłupa.

Zastosowano u mnie leki. Gdy po pewnym czasie nie zaobserwowałem praktycznie żadnej poprawy lekarz skierował mnie na MR głowy. Wynik:

Struktur patologicznych w obrębie mózgowia nie widać, układ komorowy nieposzerzony, ustawiony pośrodkowo, struktury tylnego dołu czaszki w normie, zbiorniki podstawy wolne, poszerzenie przestrzeni okołonaczyniowych w okolicy podstawy mózgu.

Objawy są tyle dokuczliwe,że nie potrafię normalnie funkcjonować. Czy winny może być kręgosłup szyjny? Mam 20 lat.

Mariusz

Takie objawy mogą być spowodowane dyskopatią szyjną ale trzeba wykonać badanie MRI odcinka szyjnego. Dalej warto skonsultować się z laryngologiem.

lek. Tomasz Tykocki

Ta strona używa plików cookies. więcej informacji.    AKCEPTUJĘ