Pytania neurologiczne » Zaburzenia czucia, drętwienia, drżenia, tiki » Drętwienie lewej reki oraz lewej części twarzy

Drętwienie lewej reki oraz lewej części twarzy

Cierpię na drętwienie lewej reki oraz lewej części twarzy od 10 lat. Nie zdążają się one często, ale ostatni coraz częściej i w mocniejszym stadium. Ostatnio w nocy obudził mnie silny ból głowy, zawsze towarzyszy mi przy tym to: zaczyna się od tego, że widzę zygzaki które mi falują w lewym oku i przechodzą pomału na prawa stronę, następnie jak to się skończy zaczyna się drętwienie lewej ręki i drętwienie przechodzi na gardło i na lewa stronę twarzy. Trwa to wszystko z godzinę. Po zakończeniu czuje się bardzo osłabiona i najczęściej zasypiam. Przy tym całym zajściu mam dziwne uczucie, że coś mi się stanie i umieram.

Jestem po operacji torbiela trzustki (2000r) oraz mam usuniętą śledzionę (2007) ale te objawy mam już dużo wcześniej. Zrobiłam badanie krwi - tylko mam mało magnezu. Co to może być? Mam 31 lat.

Ania

Takie objawy mogą występować a napadach migreny lub napadach padaczkowych. Należy zrobić badanie obrazowe głowy CT lub MRI, badanie EEG i wizyta u neurologa. Obecna wiedza daje duże szanse na zastopowanie tych ataków.

lek. Tomasz Tykocki

Ta strona używa plików cookies. więcej informacji.    AKCEPTUJĘ