Pytania neurologiczne » Zaburzenia czucia, drętwienia, drżenia, tiki » Drętwienie dwóch zewnętrznych palców rąk w bu dłoniach

Drętwienie dwóch zewnętrznych palców rąk w bu dłoniach

Od około miesiąca zauważyłam że zewnętrzne dwa palce obu dłoni drętwieją - to takie uczucie jakbym za długo siedziała na nodze przez chwilę ich nie czuje potem mrowienie. objawy są odczuwalne w momencie czytania książki (pozycja leżąca, ręczne wyżej niż reszta ciała) kiedy siedzę w pracy przy komputerze również odczuwam drętwienie. Dodam że ciągle cierpię na bóle promieniujące stawów, oraz poniżej łopatek odczuwam silny ból dotykając dwóch kręgów (ból nie jest odczuwany podczas poruszania się tylko dotyku).

Nie wiem czy to wynik zmęczenia czy raczej powinnam się udać do lekarza i zdiagnozować sytuację. Mrowienie jest specyficzne - czuje jakby mi krew nie dopływała do tych palców zewnętrznych.

Monika

Takie objawy mogą być spowodowane przeciążeniem kręgosłupa, długie siedzenie. Może być to dyskopatia szyjna, warto udać się do lekarza, może leczenie farmakologiczne przyniesie ulgę.

lek. Tomasz Tykocki

Ta strona używa plików cookies. więcej informacji.    AKCEPTUJĘ