Pytania neurologiczne » Bóle głowy » Bóle i zawroty głowy po urazie i przy nadciśnieniu tętniczym

Bóle i zawroty głowy po urazie i przy nadciśnieniu tętniczym

Mam bóle i zawroty głowy. Od kilku lat leczę się na nadciśnienie tętnicze. 2 lata temu miałem uraz głowy - rozcięcie głowy. Od tego czasu miewam częste bóle głowy, a ostatnio zawroty - czy może miec to związek z doznanym urazem. Badanie MR wykazało:

w lewej okolicy skroniowej ognisko o śr 4 mm hiperintensywne we FLAIR I T2 (bez obrzęku, wzmocnienia - najpewniej naczyniopochodne, ewentualnie demielinizacyjne). Struktury mózgowia na i podnamiotowe bez zmian. Istota biała bez zmian, bez cech obrzęku. Corpus callosum bez zmian, o prawidłowej szerokości, struktury linii środkowej ustawione prawidłowo, układ komorowy prawidłowej szerokości. Przestrzeń płynowa przymózgowa prawidłowa (poza niewielkim modelowaniem przysadki przez niewielką torbiel pajęczynówki wpuklająca się w obręb siodła toreckiego - cechy zespołu częściowo pustego siodła). Obustronnie nad kompleksem nerwów 7 i 8 przebiega naczynie tętnicze (możliwość konfliktu naczyniowo-nerwowego - do korelacji z obrazem klinicznym). Polip w zatoce czołowej prawej o śr 10 mm.

Proszę o interpretację wyniku.

Grzegorz

Na podstawie opisu badania MR nie stwierdzono istotnych nieprawidłowości. Po urazie głowy mogą utrzymywać się bóle i zawroty głowy, mogą one też być pochodzenia nadciśnieniowego.

lek. Tomasz Tykocki

Ta strona używa plików cookies. więcej informacji.    AKCEPTUJĘ