Pytania neurologiczne » Bóle głowy » Badania diagnozujące ból głowy po uderzeniu

Badania diagnozujące ból głowy po uderzeniu

Miesiąc temu przydarzył mi się wypadek, niby potknięcie upadek i lekkie uderzenie głową (nawet nie zabolało), jakieś 30 minut po upadku straciłem na kilkanaście sekund przytomność. Nie wiem czy związane to było z upadkiem czy też nie. Z nosa wydzieliła się także odrobina płynu o delikatnym różowym zabarwieniu. Laryngolog nie stwierdził żadnego uszkodzenia nosa, wykonana została także tomografia, która nie stwierdziła żadnego uszczerbku. Wykonałem także typowe badania krwi, ekg serca itp. Wszystko bez zarzutu.

Od tego czasu miewam sile bóle głowy (w okolicy czoła, do nasady nosa), osłabienia z pojawiającymi się zawrotami głowy. Po 3 tygodniach po raz kolejny wykonałem tomografie, która pokazała ten sam wynik. Z tego co się orientuję tomografia skupia się głównie na pęknięciach tkanki kostnej itp. Czy są wskazane jeszcze jakieś badania, które mógłbym wykonać? Jestem osobą młodą i niepokoją mnie dolegliwości.

Łukasz

W przypadku urazu badanie CT jest wystarczające. Niepokojący jest płyn wyciekający z nosa po urazie. Jednak z opisu rozumiem że nie było złamania czaszki. Można jeszcze zrobić badanie CT zatok przynosowych. Czasami po uraz ze wstrząśnieniem mózgu mogą występować przewlekłe bóle głowy, brak jest swoistego leczenia, niekiedy pomocne są leki przeciwdepresyjne.

lek. Tomasz Tykocki

Ta strona używa plików cookies. więcej informacji.    AKCEPTUJĘ