Pytania neurologiczne » Zaburzenia czucia, drętwienia, drżenia, tiki » Zaburzenia czucia w okolicy krętacza większego kości udowej a dyskopatia lub inne zmiany zwyrodnieniowe

Zaburzenia czucia w okolicy krętacza większego kości udowej a dyskopatia lub inne zmiany zwyrodnieniowe

Od dłuższego czasu obserwuję u siebie zanik czucia powierzchownego w okolicy krętacza większego kości udowej rozlewający się po stronie bocznej na połowę długości uda. Od paru dni w nieregularnych odstępach czasowych występują silne, kłujące bóle podskórne mijające po chwili. Czasem wchodząc po schodach lewa noga ugina się i upadam.

Byłam u lekarza, ale pani doktor powiedziała, że to powinno minąć po około dwóch tygodniach. Właśnie minął czwarty, a mój stan się pogarsza. Teraz nie czuję już żadnego dotyku na skórze, a jakiekolwiek uderzenia czuję kilka centymetrów pod skórą. Widziałam artykuł z podobnymi objawami, ale było tam zaznaczone, że dane zaburzenia występują u osób otyłych, a ja na pewno do takich nie należę.

Ala

Warto wykonać badanie MRI odcinka lędźwiowo krzyżowego, aby ocenić czy nie ma dyskopatii lub zmian zwyrodnieniowych, inaczej trudno postawić diagnozę.

lek. Tomasz Tykocki