Pytania neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Stały ból kręgosłupa i nóg

Stały ból kręgosłupa i nóg

Badanie wykazało: kręgozmyk 1 stopnia kręgu L4 wzgledemL5 ku przodowi z cechami złamania przewlekłego łuku kręgu L4 w okolicach bezprzyrostkowych, zwężenie kostnego kanału kręgowego na tym poziomie do 9mm, na tym poziomie widoczna także wypuklina krążka m-k typu bulging oraz zniekształcenie otworów m-k i cechy ucisku na korzenie nerwów rdzeniowych obustronnie, na poziomach L2,l3 i L3-L4 wypukliny krążków m-k typu bulging z niewielkim modelowaniem worka oponowego od strony przedniej, poza tym widoczne zmiany zwyrodnieniowe na przednich i bocznych krawędziach trzonów kręgów L i w stawach na poziomach L4-L5 i L5-s1,masywne zwapnienia w ścianie aorty brzusznej oraz w tętnicach wspólnych.

Mam silne bóle, które promieniują mi na nogi, łydki, mam bóle podkolanowe (stwierdzone torbiele), że już nie mogę chodzić. Leki przeciwbólowe biorę tylko doraźnie.

halina

Warto na początku wykluczyć czy bóle są pochodzenia niedokrwiennego kończyn dolnych czy z powodu dyskopatii. Zatem konsultacja naczyniowa w pierwszej kolejności. Kręgosłup jest zniszczony, ze względu na kręgozmyk leczenie operacyjne powinno obejmować stabilizację ze śrubami.

lek. Tomasz Tykocki

Ta strona używa plików cookies. więcej informacji.    AKCEPTUJĘ